Terapia poznawczo-behawioralna Świdnik

Zajmujemy się prowadzeniem terapii poznawczo-behawioralnej. W okolicy Świdnika mamy setki zadowolonych pacjentów, w tym dzieci i ich rodziców, którzy z pomocą specjalisty nauczyli się rozpoznawać i eliminować schematy, które utrudniały codzienne funkcjonowanie w pracy, w szkole lub nawiązywanie i utrzymywanie relacji międzyludzkich.

Terapia poznawczo-behawioralna doskonale sprawdza się u osób cierpiących na depresję, lęki, fobie, nerwicę. Pomagamy pacjentom zmagającym się z zaburzeniami odżywiania (objadanie się lub głodzenie się), stresem pourazowym lub schizofrenią. Podczas terapii przepracowywane są traumatyczne wydarzenia, błędne schematy powielane w określonych sytuacjach. Pacjent uczy się rozpoznawać własne emocje i uczy się je przeżywać. Między innymi dlatego terapia poznawczo-behawioralna zalecana jest osobom uzależnionym, które w procesie odstawiania substancji uzależniających muszą walczyć z utartymi schematami, uczyć się radzenia sobie z emocjami i trudnymi sytuacjami. Coraz częściej do naszego gabinetu na terapię poznawczo-behawioralną zgłaszają się osoby cierpiące na fizyczne dolegliwości, takie jak zespół jelita drażliwego, migreny i nawracające bóle głowy, nerwobóle i przemęczenie. Z pomocą specjalisty uczą się opanowywać stres, który może powodować tego rodzaju dolegliwości.

Terapia behawioralna Świdnik

Na terapię behawioralną zazwyczaj zapisywane są dzieci, u których rodzice lub nauczyciele zauważyli trudności w nauce i kontaktach z rówieśnikami. Często terapia przeprowadzana jest z dziećmi autystycznymi, z zespołem Aspergera, ADHD oraz z osobami mającymi problemy w porozumiewaniu się (komunikacja werbalna i niewerbalna), nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów z rówieśnikami. Zajmujemy się również dziećmi z trudnościami w nabywaniu i rozwijaniu nowych umiejętności, napadami złości, zachowaniami stereotypowymi.