Terapia poznawczo-behawioralna Rzeszów

Jeśli szukają Państwo placówki w okolicy Rzeszowa, w której przeprowadzana jest terapia poznawczo-behawioralna, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Świadczymy profesjonalne usługi obejmujące rozpoznanie przyczyny problemów emocjonalnych, emocjonalnych lub adaptacyjnych, indywidualne planowanie przebiegu terapii oraz jej nadzorowanie.

Podstawowym założeniem terapii poznawczo-behawioralnej jest przekonanie, że zachowania i myśli wzajemnie na siebie wpływają, tworząc wzorce, które świadomie lub nieświadomie każda osoba wdraża do swojego życia. Poszczególne wydarzenia życiowe, szczególnie te traumatyczne przyczyniają się do wykształcenia i utrwalania pewnych nawyków. Podczas terapii pacjent z pomocą specjalisty wykrywa niepożądane zachowania, znajduje ich źródło i uczy się, jak nie powielać ich w teraźniejszości. Choć z terapii poznawczo-behawioralnej może skorzystać każdy, to jest ona szczególnie ważna w leczeniu wielu chorób i zaburzeń, np. depresji lub napadów lękowych. Pacjenci z tymi zaburzeniami mogą poddać się leczeniu farmakologicznemu, które jest bardzo ważne, ale nie rozwiązuje przyczyny problemu. Przyjmowanie specjalistycznych leków w połączeniu z terapią pozwala znaleźć źródło problemów i nauczyć się nowych reakcji, sposobu myślenia i postępowania, co zmniejsza ryzyko nawrotu choroby w przyszłości. Podobnie jest z osobami uzależnionymi, które próbują rzucić nałóg. Wdrożenie terapii poznawczo-behawioralnej pozwala określić, jaka jest przyczyna sięgania po używkę – poza działaniem uzależniającym danej substancji, powodem sięgania po środki odurzające może być nieradzenie sobie z emocjami, z traumatycznymi wydarzeniami.

H2: Terapia behawioralna Rzeszów

Przeprowadzamy terapię behawioralną w okolicy Rzeszowa, która ma na celu analizę zachowań, które utrudniają codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie i kształtowanie rekcji i zachowań, które ułatwiają adaptację, nawiązywanie relacji z rówieśnikami i efektywne funkcjonowanie w środowisku. Przez terapię behawioralną rozwijana jest samodzielność, niezależność i pewność siebie pacjenta. Ponadto kształtowane są umiejętności językowe i komunikacyjne, ćwiczona jest koncentracja, uwaga i pamięć.