Logopeda Świdnik

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą logopedy w okolicy Świdnika. Zapewniamy szybkie wizyty i najwyższe standardy obsługi. Zajmujemy się diagnozowaniem i terapią dzieci i dorosłych, którzy mają problemy z komunikacją. Dotyczy to nie tylko niewłaściwej wymowy, ale także problemów z doborem słów, rozumieniem słów lub ich zapisywaniem. Organizujemy półkolonie i szkolenia dla nauczycieli.

Żeby postawić właściwą diagnozę i wdrożyć skuteczną terapię, logopeda przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem (i rodzicami, jeśli pacjentem jest dziecko). Kluczowe jest poznanie historii chorób i urazów, które mogłyby doprowadzić do zaburzeń w porozumiewaniu się. Na pierwszych wizytach logopeda ogląda narządy związane z mową, sprawdza ich budowę i motorykę. Nawet najmniejsze, mało dostrzegalne zaburzenia mogą skutkować wadami wymowy. Zbyt krótkie wędzidełko języka, wysunięte zęby lub ich brak skutkują nieprawidłowym ułożeniem języka podczas wymawiania głosek, co przekłada się na niewyraźną mowę.

Nie są to jedyne problemy, z jakimi można zgłosić się do tego rodzaju specjalisty. Logopeda indywidualnie dobiera i wdraża terapię dla osób jąkających się, gubiących myśli lub przekręcających wyrazy. Nasi fachowcy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Pozwala to poznawać nowoczesne techniki terapeutyczne i ćwiczenia, które będą atrakcyjne dla pacjentów w różnych przedziałach wiekowych. Staramy się dobierać ciekawe ćwiczenia i zabawy, które pacjenci (szczególnie ci najmłodsi) będą chętnie i często wykonywać w domu. Wizyta u specjalisty umożliwia zdiagnozowanie i ustalenie indywidualnej terapii, ale by efekty były trwałe, potrzebna jest samodzielna praca nad tym obszarem, np. w domu.