Psycholog Lublin

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą obejmującą usługi psychologa. W Lublinie, w naszym centrum pomagamy dzieciom, młodzieży, rodzicom i innym dorosłym znajdować przyczyny konkretnych problemów (np. rodzinnych, w pracy) i pomagamy znaleźć sposoby ich rozwiązania. Wszystkie czynności podejmowane przez psychologa i zebrane przez niego informacje są objęte tajemnicą. Zapewniamy ciepłą atmosferę i bezpieczną przestrzeń, w której każdy, niezależnie od wieku, poczuje się komfortowo.

Psycholog zajmuje się diagnozowaniem i profilaktyką zaburzeń psychicznych, świadczeniem pomocy psychologicznej, poradnictwa i przeprowadzaniem testów. Ta profesja należy do zawodów zaufania publicznego, dlatego wszelkie czynności podejmowane przez psychologa powinny być wykonywane taktownie, dyskretnie i z zachowaniem wysokiej kultury osobistej. Wiele osób ma mylne przeświadczenie, że psycholog zajmuje się leczeniem chorób. Specjalista nie może wypisywać recept, czyli wdrażać leczenia farmakologicznego. Do tego uprawnieni są tylko lekarze – psychiatrzy w przypadku problemów psychicznych.

Psycholog nie rozwiązuje problemów za pacjenta. Diagnozuje problem i nakierowuje pacjenta na dostępne rozwiązania. Specjalista nie bierze niczyjej strony w konflikcie i nie mówi dokładnie, co należy zrobić w danej sytuacji. Pomaga zebrać myśli i dostrzec, w jaki sposób można działać. Wspiera w rozważaniu, które rozwiązanie będzie najlepsze i jakie konsekwencje będzie za sobą niosło. Psycholog może zlecić wykonywanie ćwiczeń, które pomogą poznawać emocje i je opanowywać (np. ćwiczenia oddechowe w przypadku napadu lęku).