Logopeda Lubartów

Z usług naszych logopedów z okolicy Lubartowa skorzystały już setki osób – dzieci, młodzieży i dorosłych. Fachowcy zajmują się rozpoznaniem przyczyny problemów i wdrażają indywidualną terapię dostosowaną do wieku i poziomu rozwoju pacjenta. Organizujemy szkolenia dla nauczycieli i półkolonie.

Logopeda zajmuje się kształtowaniem i doskonaleniem mowy u dzieci i dorosłych. Specjalista zajmuje się diagnozowaniem przyczyn wad wymowy. Zazwyczaj proces zaczyna się od sprawdzenia, czy aparat mowy jest właściwie zbudowany. Wykluczenie wad anatomicznych pozwala podjąć dalsze kroki polegające na sprawdzeniu m.in. jak pacjent układa język podczas wymawiania poszczególnych głosek. Warto skorzystać z usług naszych wysoce wykwalifikowanych logopedów, którzy nieustannie poszerzają wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Dzięki temu logopedzi w naszym centrum świadczą usługi na najwyższym poziomie. Wiemy, jak przeprowadzać ćwiczenia z dziećmi w różnym wieku oraz jak zachęcać je do samodzielnej pracy w domu. Pracujemy z pacjentami z następującymi wadami wymowy:

dysfonia (tzw. „chrypka”),

afonia (utrata głosu),

dyslalia, czyli zaburzenia związane z nieprawidłowym ukształtowaniem lub uszkodzeniem języka, warg lub podniebienia,

parafazja – niewłaściwy dobór słów lub przekręcanie wyrazów,

anartira – problem z wydobywaniem dźwięków, np. przez uszkodzenie krtani, języka lub problemami neurologicznymi,

afazja – utrata zdolności pisania, czytania i mówienia.

Każda osoba inaczej się rozwija, a problemy logopedyczne mogą wynikać z zaburzeń anatomicznych, neurologicznych, psychicznych lub połączenia kilku rodzajów. Dlatego tak ważne jest, by terapia była indywidualnie dopasowana. Musi uwzględniać przede wszystkim wiek, ewentualną historię chorób i solidnie przeprowadzony wywiad z pacjentem i rodzicami (jeśli dotyczy to dziecka).