Psycholog Świdnik

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą psychologa w okolicy Świdnika. W naszym centrum udzielamy pomocy osobom dorosłym, dzieciom i młodzieży. Zapewniamy też diagnostykę, wykonujemy testy, wydajemy opinie i orzeczenia. Obowiązuje nas tajemnica zawodowa, dlatego mogą być Państwo pewni, że żadne informacje dotyczące umawianych wizyt oraz ich przebiegu nie zostaną ujawnione. Dbamy o najwyższe standardy ochrony danych i ich archiwizacji.

Do psychologa najczęściej zgłaszają się osoby, które czują się zagubione, potrzebują wsparcia lub nie potrafią samodzielnie wyjść z życiowego kryzysu. Konsultacje mogą też dotyczyć sposobu radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania konfliktów w domu lub w pracy. Należy pamiętać, że psycholog nie zajmuje się leczeniem chorób psychicznych. Leży to w kompetencjach lekarza specjalisty, jednak usługi psychologa mogą być pomocne w przechodzeniu ciężkich stanów związanych z chorobami (np. radzenie sobie podczas napadu lęku, sposób świadomego kreowania myśli, pozytywnego podejścia do przyszłości).

Mamy doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, u których zaobserwowano:

  • drażliwość,
  • długotrwale obniżony nastrój,
  • wycofanie, brak relacji z rówieśnikami,
  • zaburzenia odżywiania,
  • uzależnienie od papierosów, alkoholu, narkotyków,
  • trudności w radzeniu sobie z emocjami.

Co ważne, powodem wizyty u psychologa nie muszą być tylko problemy emocjonalne. Często trafiają do nas dzieci, u których podejrzewana jest dysleksja, autyzm, zespół Aspargera lub inne zaburzenia. Nasi specjaliści dokładnie badają pacjenta i wdrażają terapie lub kierują go do innych specjalistów, np. zajmujących się logopedią lub prowadzeniem różnych terapii.